Praktiski padomi matraču izmantošanai

Lai nodrošinātu, ka matracis kalpo pēc iespējas ilgāk un Jūs baudītu pilnvērtīgu miegu, iesakām iepazīties ar mūsu ieteikumiem un padomiem.

 1. Ja matraci kādu laiku neizmantosiet, ņemiet vērā, ka to drīkst uzglabāt tikai horizontālā stāvoklī un apstākļos, kas novērš mitruma iekļūšanu, lai izstrādājuma iekšienē neveidotos kondensāts – to nekādā gadījumā nedrīkst pieļaut.
 2. Noņemiet rūpnīcas iesaiņojumu un atstājiet matraci dažas stundas “paelpot”. Tas nepieciešams, lai pilnībā izvēdinātos tehnoloģiskās smakas. Tādas piemīt katram jaunam produktam un nav uzskatāmas par defektu vai par kaitīgām. Šīs smakas pilnībā un uz visiem laikiem izvēdinās 4–5 stundu laikā.
 3. Matracis jāpārvieto tikai, izmantojot īpašos rokturus.
 4. Matrača izmēram ir precīzi jāatbilst gultas lielumam. Virsmai jābūt līdzenai, bez izliekumiem vai iedobumiem.
 5. Matrača regulāra pagriešana otrādi ievērojami paildzinās tā kalpošanas laiku. Pagrieziet to 3–4 reizes gadā, virzienā no no apakšas uz augšu un, mainot galvas/kāju pozīciju. Reizi divos vai trīs mēnešos izvēdiniet matraci, noņemot no tā gultas piederumus un virsmatraci, ja tāds ir, un vairākas stundas atstājiet to telpā ar atvērtiem logiem.
 6. Lai izvairītos no matrača notraipīšanas, iesakām lietot ūdensnecaurlaidīgu palagu, kas saglabās matrača labu izskatu un pasargās to no jebkādiem traipiem, kā arī, protams, pagarinās tā kalpošanas laiku.
 7. Periodiski veiciet matrača tīrīšanu. Ņemiet vērā, ka matraci nedrīkst stipri mitrināt, tāpēc izmantojiet ziepju putas, kuras nedrīkst atstāt uz virsmas, bet tūdaļ pēc uzlikšanas ir jānoņem ar sausu lupatu vai salveti, vai arī lietojiet speciālus šādiem izstrādājumiem paredzētus tīrīšanas līdzekļus.
 8. Matracis viegli uzņem smaržas, tādēļ remonta laikā vai citādi lietojot ķīmiskas vielas ar spēcīgu smaku, noteikti pārsedziet matraci ar blīvu plēvi vai citu gaisa necaurlaidīgu pārklājumu.

Ir vairākas aktivitātes, kas matrača lietošanā nav pieļaujamas:

 • Neizmantojiet matraci kā batutu, t.i. nelēkājiet un neskraidiet pa to
 • Nepārsniedziet pieļaujamo slodzi uz matračiem, kam ir svara ierobežojumi
 • Nesēdiet pastāvīgi tikai uz vienas matrača malas, jo tā varat izraisīt tā konstrukcijas deformāciju
 • Nerullējiet un nelokiet matraci (izņemot īpašus matraču veidus, ko ražotājs paredzējos šādām darbībām)
 • Tīrīšanai nelietojiet agresīvus ķīmiskos līdzekļus
 • Negrieziet, nelietojiet kodīgus un asus priekšmetus, jo iegriezumu, caurumu un citu šāda veida bojājumu gadījumā matracis nav labojams.
Разработано с JooMix.